Medalowa Żabia Wola

Akademia Sztuk Walki wciąż na fali! Aż 31 medali na Pucharze Polski Taekwon-do ITF. Niespełna dwa tygodnie po ogromnym sukcesie Dawida i Patryka Matwieja na World Martial Arts Champioships w Crystal Palace National Sports Centre w Londynie, tym razem to podopieczni ASW pokazali się od świetnej strony na Pucharze Polski Taekwon-do ITF w Żabiej Woli.

W sobotę 29 listopada 2019 r. siedemnastoosobowa reprezentacja klubu ASW pod opieką Patryka Matwieja oraz z sędzią Mariuszem Steczkiem, udała się na Puchar Polski Taekwon-do w Żabiej Woli. Organizatorami wydarzenia był miejscowy Klub UKS Rekin Team oraz Polskie Zrzeszenie Taekwondo ITF. Start ten był ostatnią w tym roku, zamykającą wyjazdowe zmagania klubu imprezą. ASW po całodniowym turnieju wywalczyła aż 31 medali, co jest wynikiem niezwykle imponującym na siedemnastoosobowy skład. Warto zaznaczyć, że tytuł najlepszego zawodnika w kategorii dzieci uzyskał Mateusz Szymczuk – zdobywca trzech medali: 2 złotych i srebra. Ponadto sędzia Mariusz Steczek został wyróżniony pucharem Fair Play. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: układy, techniki specjalne, walki light-contact(kadeci, juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy), walki soft(dzieci, młodzicy).
W układach formalnych na I miejscach zakończyli rywalizację: Zuzanna Bigda, Majszyk Martyna, Szymczuk Mateusz. II miejsce wywalczyli: Dudzińska Paulina, Jabłoński Karol, Ołdak Ewa, Więsik Igor. Zaś na najniższym stopniu podium uplasowali się kolejno: Koszewski Antoni, Ługowski Mirosław, Steczek Katarzyna, Więsik Izabela. W walkach light contact srebrne medale uzyskali: Majszyk Martyna, Michalczyk Natalia, Ołdak Ewa, Piotrowicz Aleksandra. Z brązowych krążków mogli cieszyć się: Sikorska Natalia, Steczek Katarzyna oraz Igor Więsik.
Kolejną konkurencją w jakiej przyszło się zmierzyć zawodnikom ASW były techniki specjalne (kopnięcie dosiężne z wyskoku, twimyo ap-chagi). Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęli: Wachowicz Bartosz, Koszewski Antoni, Majszyk Martyna oraz Piotrkowicz Aleksandra. Srebra powędrowały do Michalczyk Natalii, Sikorskiej Natalii, Szymczuka Mateusza. Zaś z brązu mógł się cieszyć Więsik Igor. Ostatnią konkurencją były walki soft stick. Konkurencja ta przeznaczona była dla dzieci i młodzików. Wśród swojej kategorii złotym medalistą okazał się ponowne Szymczuk Mateusz, na drugim miejscu uplasował się Koszewski Antoni zaś brązowy krążek zdobył Jabłoński Karol. Wśród dziewcząt srebrny medal wywalczyła Szymczuk Pola. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i całemu klubowi ASW osiągania kolejnych sukcesów w sztukach i sportach walki. Życzymy powodzenia w dalszym rozwoju i liczymy na kolejne tak udane starty.

dziękujemy za przesłanie relacji i zdjęć Patrykowi Matwiejowi z ASW.

Dodano: 7 lipca 2020 do kategorii Taekwon - do

Dołącz do nas na instagramie!
error: Ta treść jest chroniona!!
Przejdź do paska narzędzi