Złoty kwartet warcabistów

W ramach akcji „Walka z nudą w ferie” Gminny Ośrodek Sporu i Rekreacji w Dębem Wielkim zorganizował trzecią już edycję Otwartego Turnieju Warcabowego. Zawody odbyły się w 16 lutego 2020 w jednej z sal lekcyjnych w hali sportowej w Dębem Wielkim.Do wspólnej rywalizacji przystąpiło blisko 30 zawodników z: Mińska Mazowieckiego, Halinowa, a nawet Marek oraz oczywiście z gminy Dębe Wielkie. Niedzielne rozgrywki odbyły się pod czujnym okiem Grzegorza Woźnicy oraz jego małżonki, Lidii – koordynatorów zawodów.
Turniej odbywał się w pięciu kategoriach. Walczyć było o co bo na zwycięzców w każdej z kategorii czekały pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez dębski GOSiR.
Najmłodszą kategorię-przedszkolaków zdominował Albert Kalinowski i to on stanął na najwyższym stopniu podium. Wśród dzieci ze szkół podstawowych z kl. I-III, Krystian Jóśk pewnie sięgnął po złoty medal. Zmagania adeptów podstawówek z kl. IV-VI to popis Michała Pulika, który zdobył pierwsze miejsce. Największe emocje towarzyszyły rozgrywkom w kat. OPEN, zawodników urodzonych w latach 2003 i starszych, tutaj bezkonkurencyjny okazał się Marcin Wocial, który zajął pierwszą lokatę. Zwycięzcom medale oraz nagrody rzeczowe wręczali: dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich wraz z Grzegorzem Woźnicą oraz Lidią Woźnicą – koordynatorami oraz sędziami zawodów.
Za uchwycenie naszych graczy migawką aparatu podczas warcabowych zmagań dziękujemy Gabrieli Trochimiuk. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Poniżej prezentujemy wyniki Otwartego Turnieju Warcabowego:
I. Przedszkolaki:
1. Kalinowski Albert
2. Rucińska Zofia
2. Paprocka Natalia
II. Dzieci ze Szkół Podstawowych z kl. I-III
1. Jóśk Krystian
2. Szściło Emily
3. Padzik Łukasz
III. Dzieci ze Szkół Podstawowych z kl. IV-VI
1. Pulik Michał
2. Zalewski Filip
3. Zalewski Fabian
IV. Młodzież ze Szkół Podstawowych z kl. VII-VIII
1.Paprocki Oliwier
2. Nowak Jakub
V. OPEN
1. Wocial Marcin
2. Wocial Łukasz
3. Padzik Łukasz

A spragnionych wrażeń już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji popularnej gry planszowej, którą są warcaby a ta jak deklarują Organizatorzy odbędzie się już za rok. Do zobaczenia!

dziękujemy za przesłanie relacji i zdjęć dyrektorowi Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim Rafałowi Wtulichowi.

Dodano: 11 sierpnia 2020 do kategorii Warcaby

Dołącz do nas na instagramie!
error: Ta treść jest chroniona!!
Przejdź do paska narzędzi