Wpisy w kategorii: Aktualności

Charytatywne pojedynki piłkarskie

Aktualności 4.10.19

Szesnaście drużyn wystąpiło w III Charytatywnym Turnieju „Możesz Więcej” w Piłkę Nożną. W zawodach, odbywających się w niedzielę, 9 grudnia, na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim uczestniczyły teamy: MOW Jaworek, Grabina Team, Seroczyn, Ornowski Team, No Name, Ostre Kły, FC 420, Stok Wiśniewski i Przyjaciele, Grospol, MplusM Mińsk Mazowiecki, To Tylko My, The Blues, OSP Rudnik Mały, Galaktikos, CWKS Laliny i WKS Piaseczno.

(więcej…)

Gala w Koperniku

Aktualności 7.03.19

Trzy szybkie …zwycięstwa odnieśli w trakcie Mińskiej Gali Mieszanych
Sztuk Walk Grappler Night 6 zawodnicy Klubu Walki Grappler Mińsk
Mazowiecki.

     (więcej…)

Przedostatnie rozdanie badmintonistów

Aktualności 13.03.18

Przedostatnie rozdanie badmintonistów
Przedpołudniowo – popołudniowa, niedzielna, 11 marca odsłona Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Badmintonie stanowiła ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Mińska Mazowieckiego w Badmintonie.

 

(więcej…)

Osiemnastka na Budowlanej

Strona główna 20.02.18

Dwie zawodniczki i szesnastu zawodników stanęło do sportowej walki o zwycięstwo w kolejnej odsłonie Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Tenisie Stołowym. Kilkugodzinne pojedynki zakończyły się ostatecznym triumfem Anety Janisiewicz. Drugie miejsce w sobotnim, 17 lutego, turnieju zajął Bartosz Rzepczyński, trzecie Artur Kasprzak. Rzetelnym prowadzącym sekretariat zawodów okazał się tym razem Piotr Borkowski. Dzielnie wspierali go także Eliza Gągol i Mirosław Krusiewicz. Organizatorem cyklu tenisowej rywalizacji jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. Dodajmy, że tuż po zakończeniu lutowej odsłony GP w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim rozpoczęły się eliminacje powiatowe Mazowieckiego Turnieju Tenisa Stołowego im. Redaktora Janusza Strzałkowskiego. W zawodach tych wzięli udział przedstawiciele powiatów mińskiego i garwolińskiego.

Fitness w karnawale

Strona główna 7.02.18

Za nami 6 Karnawałowy Festiwal Fitness. Ponad 60 uczestniczek i uczestników zgromadziło się dzisiaj na hali sportowej w Dębem Wielkim. Zainteresowani mieli okazję uczestniczyć w 4 blokach fitness: tabata, shape, cardio, dynamic pilates. Organizatorzy zapewnili także dodatkowe atrakcje, m.in. bezpłatna analiza składu ciała, badanie stanu skóry, badanie tętna i poziomu cukru we krwi. Uczestnicy mogli także skorzystać z masażu oraz zakupić stroje sportowe i kosmetyki. Po ćwiczeniach na uczestników czekał pyszny tort.
Jednym z partnerów wydarzenia był „serwis” sportowy MMZ Sport Plus. Honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski. Organizatorem Festiwalu był Fitness dla Pań.

Tekst i zdjęcia: Magda Zielińska

Siatkówka mężczyzn

Strona główna 7.02.18

Coraz bliżej opuszczenia czwartoligowych rozgrywek są siatkarze Mińsko Mazowieckiego Klubu Siatkarskiego. Pierwszy weekend lutego przyniósł im rozegranie dwóch spotkań zaliczanych do fazy play off zmagań. W sobotnim pojedynku mińszczanie bez większych problemów pokonali drużynę Olymp Błonie 3:0. Mecz ten został rozegrany w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim. Następnego dnia podopieczni Roberta Bątruka zwyciężyli na wyjeździe zespół Gromu Przytyk 3:1.

Fot. Magda Zielińska

Rozmowa z trenerem Tygrysa Huta Mińska Norbertem Kozyrą – 26.01.2018

Strona główna 27.01.18

Piątkowy Wywiad Sportowy

Bezkompromisową postawę zaprezentowały w rundzie jesiennej rozgrywek grupy mazowieckiej trzeciej ligi kobiet zawodniczki Tygrysa Huta Mińska. W dziewięciu spotkaniach odniosły one osiem zwycięstw i poniosły jedną porażkę. Zdobyte dwadzieścia cztery punkty pozwoliły im spoglądać na resztę ligowej stawki z pozycji liderek. O kulisach tego bardzo dobrego osiągnięcia oraz przygotowaniach do drugiej części sezonu porozmawialiśmy z trenerem hucianek Norbertem Kozyrą. Zapraszamy do lektury!

 

Recepta na zajęcie przez Pana podopieczne pierwszego miejsca w grupie pierwszej trzeciej ligi wyglądała następująco…

Dobra atmosfera w szatni, intensywny i regularny trening, zaangażowanie , szczęście.

 

Wróćmy na moment (jedno pytanie) do sezonu 2016/2017. Czego zabrakło wtedy zespołowi Tygrysa do awansu do drugiej ligi?

Myślę że wszystkim nam zabrakło „zimnej głowy” i spokoju oraz odrobiny wspomnianego szczęścia. Dziewczyny bardzo chciały awansować i myślę że świadomość iż tylko jeden mecz ich od tego dzieli oraz presja jaka się wiąże z tą świadomością to było za dużo dla Nas na tamtą chwile. Dobra strona tamtej sytuacji, to taka iż doświadczenie zdobyte wtedy już zaprocentowało w tym sezonie.

dalsza część rozmowy znajduje się tutaj…Rozmowa z trenerem Tygrysa Huta Mińska Norbertem Kozyrą – 26.01.2018

http://mmzsportplus.pl/rozmowa-trenerem-tygrysa-huta-minska-norbertem-kozyra-26-01-2018/

Rozmowa z trenerem MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki Andrzejem Sieradzkim

Strona główna 12.01.18

Przerwa pomiędzy piłkarskimi ligowymi sezonami 2016/2017 i 2017/2018 przyniosła zmianę na stanowisku trenera Mazovii Mińsk Mazowiecki. Dotychczasowego szkoleniowca Roberta Gójskiego zastąpił Andrzej Sieradzki. Pod jego wodzą mińszczanie zgromadzili dwadzieścia sześć punktów w rundzie jesiennej czwartej ligi. Pozwoliło im to usadowić się na czwartym miejscu w tabeli – bardzo dobrej pozycji do skoku na fotel lidera rywalizacji. Refleksjami związanymi z minionymi czternastoma ligowymi spotkaniami i planami na przyszłość trener Andrzej Sieradzki dzieli się z naszymi Czytelnikami.

Do rozgrywek rundy jesiennej sezonu 2017/2018 czwartoligowych rozgrywek drużyna Mazovii przystąpiła pod wodzą nowego trenera. W jakich okolicznościach objął Pan miński zespół?

– Zostałem zaproszony przez zarząd klubu na rozmowę po rezygnacji dotychczasowego trenera. Byłem na pewno jednym z kandydatów, z którymi prowadzono rozmowy. Dlaczego zarząd wykonał telefon do mnie, a później wybrał akurat moją kandydaturę ciężko powiedzieć, trzeba się zapytać u źródła czym się kierował zarząd wybierając moją osobę na stanowisko pierwszego trenera.

Osiem zwycięstw, dwa remisy i cztery porażki przełożyły się na zdobycie przez Mazovię dwudziestu sześciu ligowych punktów. Proszę o ocenę przez Pana dotychczasowego czwartoligowego bilansu klubu…

– Przed rozpoczęciem rozgrywek i po pierwszych tygodniach pracy po ciuchu liczyłem, że uda się uzbierać ok. 30 punktów. Zdawałem sobie sprawę, że to pozwali nam uplasować się w czubie tabeli. Dzisiaj jak wszyscy wiemy taka zdobycz punktowa dawałaby nam pierwsze miejsce. Jednakże, biorąc specyfikę rozgrywek w sezonie 2017/2018 to 26 punktów na nasz zespół to bardzo przyzwoity wynik, dający nam możliwość grania do samego końca o czołowe lokaty, a o to przecież chodzi w sporcie, żeby do samego końca były emocje.

Przed rundą jesienną rywalizacji do zespołu dołączyło kilku zawodników. Sportowy sprawdzian ich umiejętności stanowiły ligowe pojedynki. Na jaką ocenę zasłużyli, po jego „napisaniu”, pozyskani piłkarze?

– Na dobrą sprawę dołączył do nas tylko, albo aż Marcin Siedlecki. No chwilę obecną o Marcinie mogę wypowiadać się tylko  pozytywnie. Ambity, pracowity z dużym potencjałem piłkarskim. Dosyć szybko się zaaklimatyzował, a to się martwiłem, bo na dobrą sprawę to była jego pierwsza zmiana barw klubowych w jego przygodzie piłkarskiej.

 

dalsza część rozmowy znajduje się tutaj…  http://mmzsportplus.pl/rozmowa-trenerem-mks-mazovia-minsk-mazowiecki-andrzejem-sieradzkim-12-01-2018/

Sportowe Podsumowanie 2017 roku.

Strona główna 8.01.18

Dwanaście miesięcy składające się na miniony rok stanowiło czas niejednego wyzwania dla klubów i stowarzyszeń sportowych z powiatu mińskiego. W związku z tym o przekazanie nam garści refleksji dotyczących tego czasu poprosiliśmy przedstawicieli organizacji i instytucji zajmujących się promowaniem aktywnego spędzania wolnego czasu, popularyzacją sportu, przygotowywaniem zawodniczek i zawodników do osiągania sukcesów, organizacją wydarzeń sportowych etc. Na przesłanie nam odpowiedzi na cztery krótkie pytania zdecydowali się m.in. przedstawiciele Rozbieganego Sulejówka. O zmierzenie się z naszymi zagadnieniami pokusił się trener UKS Herkules Sulejówek Maciej Czyż.

Ubiegły rok w Państwa działalności związanej ze sportem był to czas…
-Ubiegły rok upłynął nam pod znakiem nauki i wdrażania nowego systemu szkoleniowego w klubie. Nauka i doskonalenie umiejętności w życiu sportowca. Rozwój klubu poprzez działalność zawodników na arenach całej Polski przynosił nam nowe doświadczenia, które pomogą nam walczyć już o najwyższe osiągnięcia w 2018 roku.

Do najważniejszych sukcesów, które stały się udziałem Państwa klubu w 2017 roku można zaliczyć…
-Najważniejszymi osiągnięciami w 2017 roku były miejsca zawodników na ogólnopolskich finałach Czwartków Lekkoatletycznych, które nazywane są Nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski Dzieci:
Klaudia Rutkowska (rocznik 2004) Piłeczka Palantowa – 41,5 metra / 13 miejsce
Hubert Zgliński (rocznik 2004) 300m – 43,62 / 18 miejsce
Oliwia Kowalska (rocznik 2005) 300m – 49,27 / 19 miejsce
Justyna Kowalska (rocznik 2004) 600m – 1:52,64 / 20 miejsc
Medal na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS Siedlce Adama Wróbla na 100m – 3 miejsce. Wysokie 6 miejsce drużynowo na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych.

Najważniejsze cele, które stawiacie sobie Państwo w 2018 roku to…
Cele na nadchodzący rok to :
– dostanie się do biegów finałowych i walka o medale w Finałach Czwartków Lekkoatletycznych
– dostanie się do finałów Halowych Mistrzostw Polski
– medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (biegi przełajowe oraz zawody letnie)
– awanse zawodników do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Zawodniczka/i lub zawodnik/cy, na których warto zwrócić uwagę w 2018 roku to…

To :
– Oliwia Kowalska
– Justyna Kowalska
– Laura Mielczarek
– Julia Bielawska
– Hubert Zgliński
– Adam Wróbel
– Bartosz Makos
– Szymon Łukasiak

dziękujemy za odpowiedzi.
fot. archiwum Rozbieganego Sulejówka

Dołącz do nas na instagramie!
error: Ta treść jest chroniona!!
Przejdź do paska narzędzi