Aktywny weekend Grapplera

Miniony weekend był bardzo pracowity dla mińskich zawodników. W sobotę, 24 lutego , zawodnicy Klubu Walki Grappler i MKS MMA Team wzięli udział w organizowanej przez Polski Związek Ju- Jitsu Lidze Ju-Jitsu dla dzieci i młodzieży. Międzynarodowy Turniej odbywający się pod nazwą Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego o Puchar Starosty miał miejsce w hali sportowej jednej ze szkół w Szczytnie.

Nasi zawodnicy walczyli w kategoriach w Gi (kimona) oraz No Gi (bez kimon). Złotymi medalistami sportowych starć okazali się tym razem Jarosław Bodecki, Ismail Raihana, Iwan Novyk, Dawid Bankiewicz, Wiktoria Klepacka, Piotr Lipski i Bartek Pietrasik. Na drugich lokatach w klasyfikacji imprezy uplasowali się Antek Rosa, Ismail Raihana, Iwan Novyk, Agata Lipska, Dominika Dobrowolska i Aleksandra Bodecka. Na trzecich pozycjach zameldowali się natomiast Damian Wieczorek, Dominika Dobrowolska, Jakub Jęda, Alex Sitek, Filip Kosut, Bartek Pietrasik, Dawid Bankiewicz i Wiktoria Klepacka. Wszyscy jak zawsze pokazali bardzo duże umiejętności i zajęli wysokie miejsca, dzięki którym naszej drużynie udało się zdobyć drugie miejsce w klasyfikacji medalowej! Dodatkowo został wyłoniony najlepszy zawodnik turnieju, a ten wyjątkowy tytuł przypadł w udziale naszej zawodniczce Raihana Ismail. W niedzielę 25 lutego w Luboniu koło Poznania odbyły się jedne z największych zawodów w naszym kraju i w Europie VIII Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu. W tym roku na matach pojawiło się ponad 1100 zawodników i zawodniczek z całego kraju. W imprezie wzięli udział także zawodnicy mińskiego Klubu Walki Grappler oraz Mks-u MMA Team w składzie Marcin Frankiewicz i Jakub Miś. Marcin Frankiewicz startował w kategorii master purpurowe pasy + 97,5 kg w której błyskawicznie wygrał pierwszą walkę z cięższym od siebie zawodnikiem. W walce półfinałowej po bardzo wyrównanym pojedynku przegrał przez ostateczne wskazanie sędziego. Mimo goryczy porażki „zły trener” Grapplera zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski. Drugi nasz reprezentant Jakub Miś toczył swoje pojedynki w kategorii adult niebieskie – 79.5 kg – jedne z najbardziej obsadzonych przez zawodników – było ich ponad 60! Godnie reprezentował miński klub, ale niestety tym razem nie udało mu się zająć miejsca na podium. Wszystkim naszym podopiecznym zarówno tym dużym jak i małym serdecznie gratulujemy.

opracowano na podstawie materiału otrzymanego od Klubu Walki Grappler Mińsk Mazowiecki i MKS MMA Team Mińsk Mazowiecki.
zdjęcia: KW Grappler Mińsk Mazowiecki i MKS MMA Team.

Dodano: 1 sierpnia 2019 do kategorii MMA