Błonianka zabrała punkty

Cztery najlepsze zespoły IV ligi grupy południe dogrywają ligę i starają się grę w meczu barażowym o awans do III ligi. Poza Victorią są to Błonianka Błonie, MKS Piaseczno i Radomiak II Radom, który postanowił jednak nie przystępować do meczy, bojkotując decyzję MZPN-u.

W środę 10 czerwca Victoria Sulejówek podejmowała Błoniankę Błonie. Warunki meczowe nie były łatwe. Przez większość spotkania padał deszcz. Mecz mocno rozpoczęli goście, jednak Victoria z czasem przejęła inicjatywę, dowodem tego był strzał głową Stanisława Musialika-Ławcewicza, niestety piłka przeszła obok bramki. W 20 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Victorii. Tym razem czujny był bramkarz Borys Kwiatkowski. Błonianka atakowała, dwukrotnie próbowała wymusić rzut karny na sędzim, który nie dał się nabrać na piłkarskie triki. W odpowiedzi Victoria postraszyła rywala. Zabrakło jednak skuteczności. W 34 minucie w końcu padł gol. Strzałem z lewej strony pola karnego popisał się Ernest Słupski. Po przerwie znów mocny początek pokazali goście czego efektem była bramka. W Victorii ładnym rajdem wykazał się Bartłomiej Szulim. Zabrakło mu kropki nad i. W 70 minucie kolejny błąd obrony wykorzystała Błonianka i wyszła na prowadzenie. Wynik Victoria próbowała zmienić do samego końca. Uderzał Słupski a Jan Dźwigała minimalnie minął się z piłką w jednej z ostatnich akcji. Ze zwycięstwa cieszyli się goście. Victorię czeka jeszcze mecz z Piasecznem.

Victoria Sulejówek-Błonianka Błonie 1:2 (1:0)

Victoria: Kwiatkowski – Ławcewicz-Musialik, Zarzecki, Dębski, Leleno – Słupski, Wysokiński, Pindor, Dźwigała, Jarosz (74 Abdioglu), Szulim (74 Wróbel).

tekst i zdjęcia Anna Kuśmierczyk

Dodano: 9 września 2020 do kategorii Aktualności

Dołącz do nas na instagramie!
error: Ta treść jest chroniona!!
Przejdź do paska narzędzi