Dębskie potyczki tenisowe

W ostatnią sobotę października rozegrana została trzecia odsłona z Cyklu Powiatowych Turniejów w Tenisie Stołowym. 26 października 2019 r. w hali sportowej w Dębem Wielkim zjawiło się blisko 70 zawodników z różnych części powiatu mińskiego z zamiarem walki o medale i puchary. Starosta Powiatu Mińskiego Antoni Jan Tarczyński oraz Wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski objęli swym patronatem cykl tenisowych wydarzeń. Organizatorem tego sportowego święta było Stowarzyszenie Sport4Kids przy wsparciu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim. Gry odbywały się równolegle na dwunastu stołach w sześciu kategoriach. Katarzyna Gańko, instruktorka w lokalnej sekcji tenisa stołowego oraz radna Rady Powiatu Mińskiego była głównym sędzią zawodów. Koordynatorem turnieju był natomiast dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich. W sobotnim turnieju emocji nie brakowało, nastąpiły przetasowania na podium i zdarzyło się kilka niespodzianek. Wśród dzieci tryumfował Hubert Dybikowski. W kategorii chłopców ze szkół podstawowych z kl. IV-VI na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Kowalski.  Oliwia Zawadka zdobyła złoto wśród dziewcząt urodzonych w latach 2007-2009. Michał Kowalski nie dał cienia szansy rywalom i to on zgarnął złoty medal wśród młodzieżowców. Sobotni start potwierdził też wysoką formę Katarzyny Purgał, która bez większych przeszkód została pierwszą rakietą wśród zawodniczek w wieku 13 – 15 lat. Kolejny puchar do kolekcji zdobyła również  Agata Kwiatkowska. Triumfowała ona w kategorii open kobiet. Wśród mężczyzn grających w kategorii open lokatę numer jeden wywalczył Artur Kasprzak z Mińska Mazowieckiego. Tenis stołowy jest sportem całego życia, o tym może świadczyć postawa siedmioletniej Wiktorii Czyżowskiej – najmłodszej uczestniczki rozgrywek oraz Bogdana Jurkowskiego, urodzonego w 1968 roku – najbardziej doświadczonego zawodnika sobotnich zmagań. Oboje z rąk organizatorów odebrali pamiątkowe statuetki. Zwycięzcom trofea wręczył dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich oraz radna Katarzyna Gańko.  Nagrody zostały zakupione ze środków Powiatu Mińskiego oraz dębskiego GOSiR-u .

Dziękujemy za przesłanie informacji i zdjęcia dyrektorowi GOSiR w Dębem Wielkim Rafałowi Wtulichowi.

Dodano: 6 kwietnia 2020 do kategorii Tenis stołowy