Kciuki za Karolinę

Piłkę nożną pokochała jak miała 6 lat. Nie było to tylko szukanie aktywności, która spodoba się dziecku. Karolina Trąbińska z Sulejówka była zdecydowana już wtedy, że swoje życie zwiążę właśnie z tą dyscypliną. Ma wiele cech charakteru, które jej w tym pomogły i obstawia kluczową na boisku pozycję. W tym roku zdobyła ważny tytuł. Ze swoim klubem MUKS Praga zdobyła Mistrzostwo Mazowsza i otrzymała tytuł najlepszej bramkarki! 

Opowiedziała nam o tym ważnym dla siebie dniu.
W ostatnią sobotę 6 lutego wraz z moją drużyną pojechaliśmy na Mistrzostwa Mazowsza U-13, które odbyły się w Ostrołęce. W grupie miałyśmy 3 drużyny: KS Jantar Ostrołęka, LUKS Sportowa Czwórka Radom, KS AP Diamonds Academy. Po meczach grupowych awansowałyśmy z pierwszego miejsca do półfinału. Mecz półfinałowy był bardzo wyrównany, ale skończył się naszą wygraną. Pozostał tylko finał, który zagrałyśmy z KS AP Diamonds Academy. Był to ciężki mecz i kosztował nas wiele emocji i siły. Jednak nasze głowy i trener Marek Anglart (prezes MUKS Praga Warszawa) doprowadziły nas do zwycięstwa. MUKS Praga Warszawa Mistrz Mazowsza w kategorii U-13. Jestem bardzo dumna ze swojej drużyny i jako kapitan odebrałam puchar za 1 miejsce. Kolejną nagrodą była moja indywidualna statuetka dla najlepszej bramkarki.
Każdy pyta Karoliny, dlaczego wybrała piłkę nożną ja również?
Moja historia z piłką zaczęła się w przedszkolu, kiedy rodzice zaprowadzili mnie na trening pokazowy w Victorii Sulejówek. Moim pierwszym macierzystym klubem jest Victoria Sulejówek, w której stawiałam swoje pierwsze kroki, a także trener Ewa Wiśniewska, która zaraziła mnie pasją do piłki. Przez 6 lat chodziłam na treningi i grałam w drużynie z chłopakami jednak przyszedł czas na zmiany. Zaczęłam przygodę z MUKS Praga Warszawa i do dnia dzisiejszego w niej gram. Jednak jestem co tydzień na treningach Akademii bramkarskiej „ProKeeper” w Sulejówku, które prowadzi trener Piotr Kruszewski. Dzięki wielu trenerom, których spotkałam w swojej piłkarskiej przygodzie nie wyobrażam sobie dnia bez piłki i może wielu mówić, że dziewczyna nie może grać w piłkę nożną, a ja jestem tego najlepszym dowodem, że jeśli tylko chce to może! Dlatego zapraszam dziewczyny, które grały już w piłkę lub chcę zacząć swoją przygodę na treningi do MUKS Praga Warszawa.
„Jednak te moje małe sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie moje drużyny, z którymi je zdobywałam”.
O Karolinie chętnie wypowiadają się jej obecni i byli trenerzy:
Ewa Wiśniewska
Karolina rozpoczęła swoją przygodę z Victorią, kiedy objęłam naborowy rocznik 2007/2008, miała wtedy 6 lat. Pamiętam ją jako bardzo ambitną, waleczną osobę. Zawziętości i sumienności wielu mogłoby jej zazdrościć. Zawsze pierwsza do treningów, ćwiczenia nie sprawiały jej większych trudności. Widząc jej pracowitość od początku wiedziałam, że jej przygoda z piłką potrwa bardzo długo. Obserwuje jej rozwój i jestem pod ogromnym wrażeniem jej osiągnięć i talentu. Życzę jej, żeby zastąpiła w przyszłości naszą najlepszą obecnie bramkarkę Kasię Kiedrzynek, reprezentantkę kadry Narodowej. Trzymam za nią mocno kciuki.
Piotr Kruszewski „ProKeeper”
Karolina swoje pierwsze bramkarskie kroki stawiała pod moim okiem w Victorii Sulejówek. Po zmianie klubu podjęliśmy współpracę opierającą się na zajęciach indywidualnych w prowadzonej przeze mnie akademii, które docelowo zmieniliśmy na treningi zindywidualizowane w 3-osobowej grupie. Warto nadmienić, że w MUKS Praga za szkolenie bramkarek odpowiada trener Adrian Frankowski, który również pracuje w akademii bramkarskiej ProKeeper. Karolina dzięki temu rozwija się w expresowym tempie, jej atutami są świetny czas reakcji, bardzo dobra gra na linii i warunki fizyczne, które predysponują ją do gry w bramce. Karola z uśmiechem pojawia się na zajęciach i bardzo szybko przyswaja nowe elementy nad którymi pracujemy podczas treningów. Jestem pewny, że z jej zaangażowaniem i satysfakcją z pracy na zajęciach w najbliższym czasie osiągnie bardzo wysoki poziom umiejętności indywidualnych co zaowocuje dużym zainteresowaniem jej osobą.
Największe osiągnięcia Karoliny Trąbińskiej :
– 1 miejsce w lidze pod balonem z Victorią Sulejówek oraz statuetka najlepszego bramkarza
-2019 wice mistrzostwo Mazowsza z MUKS Praga Warszawa oraz statuetka najlepszej bramkarki
-2020 drugi wicemistrz Mazowsza
-2021 mistrz Mazowsza oraz statuetka najlepszej bramkarki
-wiele wygranych turniejów
-regularne powołania na Kadrę MZPN
– liczne statuetki najlepszego bramkarza oraz najlepszej zawodniczki
– awans do centralnych rozgrywek
tekst i zdjęcia: Anna Kuśmierczyk

 

Dodano: 18 maja 2021 do kategorii Wywiady

Dołącz do nas na instagramie!
error: Ta treść jest chroniona!!
Przejdź do paska narzędzi