Kwietniowy finisz tenisistów

Kilka minut po godzinie dwunastej zakończyła się pierwsza, sobotnia, 6 kwietnia, część tegorocznych 45 Otwartych Mistrzostw Mińska Mazowieckiego w Tenisie Stołowym. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim zostały wręczone dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe najmłodszym uczestnikom rywalizacji. W związku z tym największe z trofeów odebrali uczestnicy zmagań, którzy zajęli w nich pierwsze miejsca. Grono to utworzyli Krzysztof Kowalski (chłopcy, klasy I – III), Igor Murasicki, (chłopcy, kl. IV – VI), Krzysztof Bątruk (chłopcy, kl. VII – VIII i gimnazjalna) oraz Julia Balcerzak (dziewczęta, kl. IV – VIII i gimnazjalna). Na drugich lokatach mistrzostw sklasyfikowano, w odpowiedniej kolejności Antoniego Skrzeczkowskiego, Alana Cypsa, Macieja Skrzeczkowskiego i Annę Pacelt. Trzecie pozycje wywalczyli natomiast Jakub Barcikowski, Radosław Bojar, Wiktor Gadaj i Katarzyna Purgał. Pojedynki z udziałem seniorów złożyły się natomiast na drugą część mistrzostw. Kilkugodzinne sportowe starcia przyniosły tym razem wyłonienie najlepszych graczy w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej z nich, obejmującej zawodniczki i zawodników do 40 lat, zwyciężył Łukasz Naumiuk. Drugą lokatę wywalczył Jan Caban, trzecią Dagmara Baranowska. Wśród tenisistów stołowych legitymujących posiadających co najmniej 40 lat triumfował Artur Kasprzak. Drugi był Marian Wardzyński, trzeci Mirosław Krusiewicz. Sportowe zmagania stanowiły również okazję do podsumowania cyklu Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Tenisie Stołowym sezonu 2018/2019. Najlepszym uczestnikiem wydarzenia został Artur Kasprzak. Na drugim stopniu podium stanęła Aneta Janisiewicz, na trzecim Leszek Gil. Czwartą pozycję wywalczył Mirosław Krusiewicz, piątą Janusz Konstanty, szóstą Zbigniew Odalski, siódmą Stanisław Trzpioła, ósmą Krzysztof Kulik. Nagrody rzeczowe, okazałe puchary i dyplomy wręczyli zawodniczkom i zawodnikom dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Mirosław Krusiewicz oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Beata Potoczna i Jarosław Krajewski. Dodajmy, że sekretariat przedpołudniowo – popołudniowych zawodów prowadzili Piotr Borkowski, Jarosław Krajewski, Mirosław Krusiewicz i Beata Potoczna. Organizatorem tenisowych pojedynków był MOSiR w Mińsku Mazowieckim.

Dodano: 29 grudnia 2019 do kategorii Tenis stołowy