Londyńskie medale Akademików

17 listopada odbyły się mistrzostwa sztuk walki World Martial Arts Champioships w Crystal Palace National Sports Centre w Londynie. Na zawody udało się dwóch reprezentantów Akademii Sztuk Walki: Dawid Matwiej (VI Dan) i Patryk Matwiej (II DAN). Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje, mnóstwo włożonego serca, litry wylanego potu i walka od pierwszych do ostatnich sekund. Ostatecznie zawodnicy wywalczyli i mogli się cieszyć aż z 3 medali.
Dawid Matwiej po kilku dość trudnych pojedynkach zdobył I miejsce oraz pas mistrzowski w walkach w formule light contact oraz II miejsce w układach formalnych Taekwon-do stopni mistrzowskich. Również Patryk Matwiej stanął na podium, zdobywając III miejsce w walkach light contact na zasadach Kickboxingu.
Walki od samego początku wzbudzały ogromne emocje. Od pierwszych sekund pojedynków kwalifikacyjnych widać było ogromne zaangażowanie, bardzo dużą motywację i chęć zwycięstwa obu zawodników reprezentujących ASW. Kolejne wyprowadzane akcje pokazywały znaczącą przewagę techniczną i kondycyjną nad rywalami oraz bardzo dobre przygotowanie i owocnie przepracowany okres przygotowawczy. Ostatecznie oba pojedynki zakończyły się zwycięstwami zawodników oraz kwalifikacją do fazy pucharowej zawodów przez jednogłośne decyzje sędziów. Nie inaczej było w kolejnych walkach pomimo iż stawały się one coraz bardziej wymagające.
Po kilku pojedynkach widać było już zmęczenie, które towarzyszyło rozgrywanemu turniejowi. W finale Dawid Matwiej spotkał się z zawodnikiem reprezentującym jeden z londyńskich klubów. W pierwszej rundzie, walka co prawda wciąż jeszcze była dość wyrównana. Jednak już w drugiej odsłonie Dawid Matwiej zdeklasował swojego rywala. Nasz zawodnik wykazał się całkowitą dominacją, na co pozwoliło o wiele lepsze przygotowanie kondycyjnie do całego turnieju. Ostatecznie zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów. Po cichu liczyliśmy na wcześniejsze zakończenie pojedynku i zwycięstwo przed czasem. Kto wie? Gdyby pojedynek toczył się kilkanaście sekund dłużej wszystko wskazywało właśnie na takie zwieńczenie finałowej walki. Zapewniło to reprezentantowi ASW pierwsze miejsce w kategorii oraz wywalczenie mistrzowskiego pasa. Obaj bracia nie tylko wzajemnie się wspierali i kibicowali sobie w pojedynkach, ale jednocześnie brali udział jako wzajemni sekundanci, co tym bardziej zasługuje na swego rodzaju podziw.
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom tak wielkiego sukcesu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem woli walki, determinacji i zdobywania kolejnych osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej. Jednocześnie życzymy powodzenia w dalszym rozwoju i liczymy na kolejne medale i nagrody przywiezione do naszego kraju z mistrzostw Europy i świata oraz sukcesów na arenie krajowej.

dziękujemy za przesłanie materiału i zdjęć Patrykowi Matwiejowi z Akademii Sztuk Walki

Dodano: 3 lipca 2020 do kategorii Taekwon - do

Dołącz do nas na instagramie!
error: Ta treść jest chroniona!!
Przejdź do paska narzędzi