Medale w Cygance

W piątek 20 września 2019 na boisku przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cygance rozegrana została druga edycja Otwartego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży. Zawody swym patronatem objął wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski. Organizatorem tego piłkarskiego święta był Gminny Ośrodek Sporu i Rekreacji w Dębem Wielkim oraz szkoła podstawowa w Cygance. Pogoda i frekwencja dopisały. W piątkowych zmaganiach udział wzięło 14 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu mińskiego. Zawody krótkim przemówieniem otworzyli pomysłodawca oraz koordynator imprezy  dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich wraz z dyrektor szkoły podstawowej Małgorzatą Wachowicz. Dodatkowo program piątkowego wydarzenia uatrakcyjniły występy drużyny mażoretek z gminy Jakubów. Kilka minut po godzinie 9:00 na boisko wybiegli najmłodsi uczestniczy turnieju dzieci z roczników 2010- 2013. Po emocjonującym finale i serii rzutów karnych, zespół gospodarzy musiał uznać wyższość zawodników reprezentujących barwy szkoły podstawowej z Górek i to właśnie oni w geście tryumfu wysoko wznieśli puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Kolejno do walki o medale stanęli zawodnicy podstawówek z kl. IV-VI. Tutaj szczęścia zabrakło nieco ekipie z Górek, która ostatecznie uplasowała się tuż za podium. Brąz wywalczyli uczniowie szkoły podstawowej z Pustelnika. Drugie miejsce zajęli piłkarze z szkoły podstawowej z Mistowa. Bezkonkurencyjni w tej kategorii wiekowej okazali się zawodnicy ze szkoły podstawowej w Rudzie. Nie zabrakło także nagród indywidualnych. Najlepszym bramkarzem w tej kategorii wiekowej został Adrian Banach (S.P. Górki). Kolejną statuetkę do kolekcji otrzymał Paweł Niedźwiedziuk (S.P. Mistów). Został on także okrzyknięty najlepszym zawodnikiem turnieju.
Jako ostatni na murawę w Cygance wybiegli gracze urodzeni w latach 2005-2006. Emocji nie brakowało. O wyniki części spotkań często decydowały ostatnie minuty. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Mistowa. „Srebro” zgarnęli gracze ze szkoły podstawowej z Dębego Wielkiego. A złoty medal wywalczyli zawodnicy z Wiśniewa. Wśród zawodników z kl. VII-VIII, zaszczytnym mianem najlepszego bramkarza okrzyknięty został Kacper Lipiński (S.P. Dębe Wielkie) a najlepszym zawodnikiem został Mateusz Bartnicki (S.P. Wiśniew). Obaj zawodnicy z rąk organizatorów odebrali pamiątkowe statuetki. Medale, puchary oraz statuetki wręczyli wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich oraz dyrektor szkoły podstawowej w Cygance Małgorzata Wachowicz. Towarzyszył im przyjazny smok reprezentujący partnera imprezy czyli Studium Języków Obcych z Mińska Mazowieckiego. Serdeczne podziękowania kierujemy dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju. W gronie tym byli odpowiedzialny za zabezpieczenie medyczne imprezy druh Mariusz Gańko, współfinansujący trofea dyrektor SJO Tomasz Paudyna, a także sami uczestnicy rywalizacji. Poza wysokim poziomem sportowym cechowała ich postawa fair-play w każdym rozegranym meczu.

Dziękujemy za przesłanie relacji i zdjęcia dyrektorowi GOSiR w Dębem Wielkim Rafałowi Wtulichowi.

Dodano: 25 marca 2020 do kategorii Piłka nożna