Październikowo przełajowo

Pół setki zawodników wzięło udział w przedostatniej części wrześniowo – październikowego 7 Jesiennego Grand Prix w Biegach Przełajowych.

W zmaganiach zorganizowanych przez Miński Klub Biegacza Dreptak Mińsk Mazowiecki triumfował Maciej Badurek (34:00). Na drugim miejscu sklasyfikowano Pawła Czyżkowskiego (35:24), na trzecim Zbigniewa Lamparskiego (36:22, obaj MKB Dreptak). Przypomnijmy, że panowie rywalizują na dystansie wynoszącym 10 kilometrów. Na leśnym szlaku obejmującym dystans sześć tysięcy metrów rywalizowały natomiast panie. Najszybszą z nich okazała się przedstawicielka Klubu Sportowego Barakuda Mińsk Mazowiecki Wiktoria Wróbel (25:34). Następna przekroczyła linię mety Olga Pechcin (27:23). Czołową trójkę reprezentantek płci pięknej uzupełniła Julia Zawadzka (27:33, obie RaceFighter GOSiR Dębe Wielkie). Wśród pań wystartowało tym razem dwadzieścia siedem biegaczek.
Wiosenna pogoda towarzyszyła też uczestniczkom i uczestnikom biegów dziecięcych i młodzieżowych stanowiących istotny element 7 Jesiennego Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych. Na starcie czterech kategorii stanęło tym razem, łącznie, czterdzieścioro zawodniczek i zawodników. Najszybciej spośród nich dotarli do mety rywalizacji Kacper Kowalski (400 metrów, RaceFighter GOSiR Dębe Wielkie), Gabriel Żaczek (600 metrów, Klub Sportowy Barakuda Mińsk Mazowiecki), Jan Dzięcielski (1000 metrów, DTZ) i Antoni Borkowski (1500 metrów, Triathlon Siedlce Club). Na drugich lokatach uplasowali się, zachowując kolejność, Franciszek Kujda, Zuzanna Jarek (KS Zielono-Czarni Mińsk Mazowiecki), Anna Szylberg (KS Barakuda) i Kacper Paździoch (KS Barakuda). Trzecie miejsca wywalczyli natomiast Wojciech Dzięcielski (DTZ), Zosia Proczek (KS Barakuda), Alicja Biernat (SP Wielgolas) i Przemysław Rojek (KS Barakuda).Klub Koci Pazur reprezentował tymczasem zwycięzca 6 – kilometrowej rywalizacji miłośniczek i miłośników nordic walkingu, którzy wzięli udział w zmaganiach odbywających się na leśnych duktach. Marcin Tomczak, o którym była mowa w poprzednim zdaniu pokonał wspomniany dystans w ciągu 37 minut i 59 sekund. Prawie dwie minuty później na mecie znajdującej się przy stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim pojawił się Radosław Wypych z maratonczyk.pl. Na trzecią pozycję wmaszerowała natomiast Grażyna Wypych. Dodajmy, że analogiczną lokatę w klasyfikacji panów wywalczył Tadeusz Perczyński z Mińskiej Grupy Rowerowej. W rankingu kobiet druga była Krystyna Puchowska, trzecia Beata Zawadzka (maratonczyk.pl).
Przed startem mężczyzn i kobiet odbyła się rozgrzewka poprowadzona przez Ewelinę Kaskę-Łobodowską ze Studia Fitness Fit&Joy Mińsk Mazowiecki. Przy okazji zmagań została przeprowadzona zbiórka karmy dla zwierząt. Zawodniczki i zawodników pilotowali na rowerach członkowie Mińskiej Grupy Rowerowej.

Dodano: 30 marca 2021 do kategorii Biegi