Pobiegli dla Emilki

Paweł Czyżkowski z Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak Mińsk Mazowiecki najszybciej pokonał pięciokilometrowy dystans przeznaczony dla dorosłych uczestniczek i uczestników Biegowego Splotu dla Emilki. Dotarcie do mety zawodów zajęło mu 19 minut i 23 sekundy. Drugie miejsce w klasyfikacji rywalizacji wywalczył Norbert Świerczyński (RaceFighter GOSiR Dębe Wielkie, 19:40). Na trzeciej lokacie zameldował się Arkadiusz Zdanowicz (niezrzeszony, 19:43). W czołowej szóstce rankingu zmagań nie zabrakło też, zachowując kolejność, Pawła Rokity, Mateusza Abramowskiego i Patryka Świętochowskiego. W gronie pań rywalki pozostawiła w pokonanym polu Wiktoria Wróbel (KS Barakuda Mińsk Mazowiecki, 20:30). Jako druga zakończyła swój udział w wydarzeniu Olga Pechcin (RaceFighter GOSiR, 22:36). Trzecie miejsce, z czasem 22 minut i 43 sekund, zajęła Katarzyna Truszczyńska z MKB Dreptak Mińsk Mazowiecki. Dodajmy, że w rankingu imprezy sklasyfikowano osiemdziesiąt trzy osoby. Każda z uczestniczek i każdy z uczestników biegowej imprezy otrzymał pamiątkowy medal oraz wziął udział w losowaniu interesujących nagród rzeczowych. Najlepsi z biegaczek i biegaczy powrócili do domów bogatsi także o pamiątkowe puchary. Całość przedsięwzięcia, z którego wpisowe zostało przeznaczone na rehabilitację czteroletniej Emilki bardzo sympatycznie poprowadziły Margaret Kretowicz i Joanna Węglińska. Zauważmy też, że przed każdym ze startów zawodniczki i zawodnicy mogli skorzystać z profesjonalnej rozgrzewki odbywającej się pod czujnym okiem Eweliny Kaski – Łobodowskiej ze Studia Fit&Joy w Mińsku Mazowieckim. O prawidłowy przebieg zawodów zadbali także członkowie Mińskiej Grupy Rowerowej oraz zabezpieczający trasę biegu przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzózego. O pomiar czau zadbali reprezentanci Ale Czasu! Sportowe wydarzenie odbyło się na leśnych terenach przylegających do stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. Honorowy patronat nad biegami objęli wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski i burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski. Organizatorem imprezy był Miński Klub Biegacza Dreptak Mińsk Mazowiecki.

Dodano: 22 września 2020 do kategorii Biegi