Przeplatali na rowerach

Zwiększenie atrakcyjności turystycznej miasta, zachęcenie rodzin do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a także promowanie zasad bezpiecznej jazdy na rowerze stanowiło najważniejsze cele pikniku rodzinnego „Rowerowy przeplataniec”.

Wydarzenie, które miało miejsce na placu znajdującym się przed Miejskim Domem Kultury w Mińsku Mazowieckim przyniosło możliwość skorzystania z kilku ciekawych propozycji. Do najważniejszych z nich można było zaliczyć przeprowadzenie dwóch, rekreacyjnych, konkurencji. Należały do nich jak najwolniejsze pokonania krótkiego dystansu na rowerze oraz slalom na rowerze. Nad prawidłowym przebiegiem tej rywalizacji czuwali prezes Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki Jacek Tomkiewicz, a także dwie przedstawicielki klubu. Duże zainteresowanie wywołał ponadto pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowali go reprezentanci Ochotniczej Straży Pożarnej z Mińska Mazowieckiego. Co więcej każda z uczestniczek i każdy z uczestników imprezy mógł wykonać pamiątkową przypinkę, zająć się kolorowaniem obrazków oraz zmierzyć się z quizem dotyczącym przepisów ruchu drogowego.

Z myślą o piknikowiczach przygotowano ponadto interesujące nagrody rzeczowe. Można było je otrzymać po zdobyciu trzech stempli potwierdzających aktywny udział w przedsięwzięciu. Okolicznościowe trofea odbierano z rąk pracowników Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki. W gronie tym znaleźli się kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM Katarzyna Łaziuk oraz towarzyszący jej Piotr Wojciechowski i Marta Paluch.

Organizatorami wydarzenia byli Miasto Mińsk Mazowiecki, KK V-MAX Mińsk Mazowiecki, MDK Mińsk Mazowiecki, Straż Miejska w Mińsku Mazowieckim i OSP Mińsk Mazowiecki.

Dodano: 23 września 2020 do kategorii Rekreacja

Dołącz do nas na instagramie!
error: Ta treść jest chroniona!!
Przejdź do paska narzędzi