Przez uliczki Okuniewa

W trzech kategoriach została przeprowadzona dziesiąta edycja okuniewskiego Biegu Rycerza Okunia. Na trasie przebiegającej uliczkami tego dawnego miasta znajdującego się w powiecie mińskim rywalizowali biegacze oraz aktywni sympatycy nordic walkingu. Zmagania pierwszych z nich przeprowadzono na dystansach wynoszących 6 i 10 kilometrów. Na krótszym z nich zwycięzcą okazał się Przemysław Parobczy (23:02, No To Steryd). Drugi przekroczył linię mety Krystian Laskowski (23:19, No To Steryd), trzeci Patryk Świętochowski (23:59, Miński Klub Biegacza Dreptak Mińsk Mazowiecki). Wśród pań triumfowała Jadwiga Gryz (28:28, Rozbiegany Sulejówek) przed Renatą Grzechnik (niezrzeszona, 29:02) i Elżbietą Pietroń (niezrzeszona, 31:32). Na dłuższym dystansie godnych siebie rywali nie znalazł Michał Kawa (No To Steryd, 35:33). Następnym zawodnikiem w jednym z rankingów sportowej imprezy okazał się Tomasz Lipiec (Lipiecrunningteam, 37:24). Trzecie miejsce wywalczył Sylwester Kuśmierz (Markowi Biegacze, 37:45). Zwyciężczynią klasyfikacji biegaczek została natomiast Joanna Hass – Kalita (niezrzeszona, 42:52). Druga lokata przypadła Hani Nejfeld (Ząbki Team, 46:03), trzecia Edycie Majewskiej (Widłorogi, 46:20). Miano najlepszej biegaczki z Gminy Halinów zdobyła tym razem Karina Sobiech – Bałda. W gronie mężczyzn o tytuł najlepszego biegacza z Gminy Halinów pokusił się Robert Zagórny. Reprezentant Sonsiadów Team Leszek Bielawski okazał się natomiast zwycięzcą sześciokilometrowej rywalizacji miłośniczek i miłośników nordic walkingu, która została przeprowadzona w ramach X Biegu Rycerza Okunia. Drugie miejsce w zmaganiach mających miejsce na ulicach Okuniewa wywalczył Karol Zabłocki (NW Człapski Team). Na trzeciej lokacie sklasyfikowano Wojciecha Gałczyńskiego. Wśród pań jako pierwsza linię mety pokonała Sylwia Rejmentowska. Następna pozycja w rankingu przedstawicielek płci pięknej przypadła Bognie Gaj. Medalową strefę klasyfikacji kobiet uzupełniła Anita Pawłowska.Zauważmy, że Bieg Rycerza Okunia stanowił ważny element niedzielnego Festiwalu Niepodległa z Rycerzem Okuniem. Jego organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Halinowie.

Dodano: 24 marca 2021 do kategorii Biegi