Szóstka Mazovii

Niełatwym przeciwnikiem okazał się dla Mazovii Mińsk Mazowiecki beniaminek rozgrywek grupy północnej czwartej ligi Świt Staroźreby. Po domowym zwycięstwie, 2:0, odniesionym nad rezerwami siedleckiej Pogoni rywale podopiecznych Roberta Gójskiego, Waldemara Osicy i Roberta Stelmacha liczyli po cichu na wywiezienie punktowego łupu znad Srebrnej. Zgodnie z ich zamierzeniem już w piątej minucie sobotniej, 17 sierpnia, gry jej wynik otworzył Damian Kotkiewicz, który wykorzystał asystę Sebastiana Krajewskiego. Sześć minut później na elektronicznej tablicy wyników wyświetlił się meczowy rezultat 1:1. Autorem wyrównującej bramki okazał się Bartosz Malesa. Skutecznie wykańczając dogranie Jewhena Romanowa został on strzelcem, pierwszego, domowego gola dla Mazovii w sezonie 2019/2020. Meczowy remis utrzymał się zaledwie przez pięć minut. Zamieszanie pod bramką strzeżoną przez Mateusza Łysika zakończyło się ponownym objęciem prowadzenia, 2:1, przez gości ze Staroźrebów. Stało się tak za sprawą samobójczego trafienia Alana Grabka. Bramka kapitana Mazovii była ostatnią mającą miejsce w pierwszej połowie spotkania. Druga część gry nie przypominała wcześniejszych czterdziestu pięciu minut czwartoligowego starcia. Po sześciu minutach do drugiego w tym meczu wyrównania doprowadził Krystian Przyborowski. Po dziesięciu minutach mińszczanie objęli natomiast prowadzenie w pojedynku, 3:2, i nie oddali go do końca sportowego starcia. Dodajmy, że pokonaniem bramkarza Świtu popisał się tym razem Piotr Parobczyk. Przy obu golach ważną rolę odegrał też Łukasz Puciłowski, który asystował przy obu z nich. Boiskowy skład Mazovii wyglądał tym razem następująco Mateusz Łysik – Szymon Staska, Alan Grabek, Rafał Słowik, Dawid Matak, Bartosz Malesa, Łukasz Puciłowski (75′ Michał Bondara), Piotr Parobczyk (75′ Jakub Zatorski), Krystian Przyborowski, Jewhen Romanow (69′ Marcin Kowalczyk), Wojciech Wocial. Dodajmy, że w inauguracyjnej kolejce rywalizacji grupy północnej czwartej ligi mińszczanie pokonali, 2:1, na wyjeździe Koronę Ostrołęka. Gole dla zwycięzców zdobyli Dawid Matak i Jewhen Romanow.

Dodano: 14 lutego 2020 do kategorii Piłka nożna