Szóstka MKST

W 2020 roku zawodnicy Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO, w związku z sytuacją pandemiczną, wprowadzonymi obostrzeniami i w konsekwencji odwołaniu wielu zawodów, brali udział tylko w sześciu imprezach sportowych organizowanych przez Polski Związek Taekwon-Do w ramach współzawodnictwa sportowego Taekwon-Do ITF.

Nie odbyły się natomiast organizowane przez Europejską oraz Międzynarodową Federację Taekwon-Do Mistrzostwa Europy w Bratysławie na Słowacji oraz Puchar Świata w Koper, w Słowenii.

W poprzednim roku mińscy zawodnicy, w swoich kategoriach wiekowych, w sumie 54-krotnie stawali na podium imprez zdobywając: 17 złotych, 16 srebrnych oraz 21 brązowych medali.

W zawodach Pucharu Polski, które odbyły się w marcu w Nowej Rudzie, mińszczanie zdobyli 4 złote medale, 6 srebrnych i 8 brązowych, zajmując jednocześnie 2.miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów.

Na kolejne zawody przyszło czekać ponad pół roku – w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Grodzisku Mazowieckim, najważniejszej w tej kategorii wiekowej imprezie w Polsce, zawodnicy MKS TAEKWON-DO zdobyli po 5 złotych i srebrnych medali oraz 6 brązowych.

W październiku, w Ciechanowie, zostały rozegrane zawody Mistrzostw Polski Młodzieżowców i Seniorów. Mistrzyniami Polski zostały: Marta Krajewska II DAN w konkurencji układów formalnych kobiet stopni II DAN młodzieżowców, Julia Kawka III DAN w konkurencji układów formalnych kobiet stopni III-IV DAN młodzieżowców i walk kobiet do 56kg młodzieżowców, Michalina Mikulska II DAN w walkach kobiet do 62kg młodzieżowców oraz Mariola Szczudlińska 5 KUP w walkach kobiet do 68kg seniorek starszych. W sumie nasi klubowicze zdobyli: 6 złotych medali, 3 srebrne i 5 brązowych. W klasyfikacji medalowej mistrzostw MKS TAEKWON-DO zajął 2.miejsce.

Także w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, gdzie Mistrzynią Polski została Marta Krajewska II DAN w konkurencji układów formalnych kobiet stopni II DAN. Ponadto mińszczanie zdobyli jeszcze 1 srebrny medal oraz 3 medale brązowe.

Na koniec cyklu zawodów reprezentanci MKS TAEKWON-DO wystąpili w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Nowej Rudzie, w których spisali się bardzo dobrze 6 razy stając na podium zawodów. Mistrzynią Polski została Karolina Łuniewska 1 KUP w konkurencji układów formalnych kobiet stopni 1 KUP – II DAN oraz w konkurencji walk kobiet do 50kg. Oprócz tego nasi klubowicze zdobyli jeszcze 1 srebrny medal i 3 brązowe. W klasyfikacji medalowej Mistrzostw klub z Mińska Mazowieckiego zajął 2.miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej zawodów 3.miejsce. Karolina Łuniewska otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw.

W ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży MKS TAEKWON-DO zdobył dla Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Mińskiego i Gminy Mińsk Mazowiecki 110 punktów rankingowych. Wynik Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO klasyfikuje go na 295. miejscu w Polsce (na 3412 sklasyfikowane kluby) oraz na 10. miejscu wśród 60 sklasyfikowanych klubów Taekwon-Do ITF zrzeszonych w PZTKD. Rezultat osiągnięty przez MKS TAEKWON-DO jest to najlepszy wynik w Powiecie Mińskim, stanowiący 58% punktów wypracowanych przez wszystkie pozostałe lokalne organizacje / stowarzyszenia sportowe (w sumie wszystkie pozostałe kluby zgromadziły 90 punktów rankingowych).

dziękujemy za przesłanie materiałów p. Igorowi Koczyrkiewiczowi z MKST Taekwon-do Mińsk Mazowiecki

Dodano: 3 czerwca 2021 do kategorii Taekwon - do