Trzystu w Czwórce

Cztery konkurencje złożyły się na zawody Grand Prix Polski w Kickboxingu, które miały miejsce w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim. Przedstawicielki i przedstawiciele klubów posiadających siedziby w różnych zakątkach naszego państwa rywalizowali w pojedynkach na pałki piankowe, pointfighting, light contact i kick light. Po podsumowaniu zmagań przeprowadzonych w trzech ostatnich z nich okazało się, że dwadzieścia trzy medale wywalczyli reprezentanci powiatu mińskiego.

W związku z tym złotymi medalistami zawodów zostali Kewin Szkaradowski (Walhalla Fight Club Mińsk Mazowiecki, kick light, kadet starszy do 42 kg), Kamila Mitura (WFC, light contact, kadet młodszy do 37 kg), Kamil Skowronek (UPLKS Tęcza Stanisławów – Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów, pointfighting, junior powyżej 94 kg), Dominik Kaim (UPLKS, pointfighting, junior do 79 kg), Mateusz Pasik (UPLKS, pointfghting, junior do 69 kg oraz junior do 63 kg), a także Anna Mitura (WFC, pointfigting, kadet młodszy do 32 kg). Drugie lokaty zajęli Marika Morelowska (WFC, kick light, kadet starszy do 60 kg oraz pointfighting, kadet starszy do 60 kg), Bartosz Archacki (WFC, light contact kadet młodszy do 52 kg), Marcel Turczyk (WFC, light contact, kadet młodszy do 32 kg), Anna Mitura (WFC, light contact, kadet młodszy do 37 kg), Damian Szczęsny (UPLKS, pointfigting, junior do 79 kg oraz junior do 74 kg), Patryk Skowronek (UPLKS, pointfighting, kadet starszy do 69 kg) oraz Kamila Chłopik (WFC, pointfighting, kadet młodszy do 37 kg). Na trzecim miejscu zameldowali się natomiast Andrzej Frankiewicz (MKS MMA Team Mińsk Mazowiecki, kick light, kadet starszy do 42 kg), Wiktor Standziak (WFC, kick light, kadet starszy do 42 kg), Mikołaj Komorzycki (WFC, light contact, kadet młodszy do 47 kg oraz pointfighting kadet młodszy do 47 kg), Dorian Radzikowski (WFC, light contact, kadet młodszy do 42 kg), Aleksander Ruta (WFC, light contact, kadet młodszy do 42 kg) i Rafał Wilczek (WFC, light contact, kadet młodszy, do 42 kg).
Warto zauważyć, że w bardzo dobrze przygotowanej sportowej imprezie uczestniczyły zawodniczki i wzięli udział zawodnicy klubów m.in. z Bełchatowa, Częstochowy, Góry Kalwarii, Leszna, Łasku, Łodzi, Mrągowa, Mysłowic, Nowego Targu, Nowej Soli, Nysy, Olsztyna, Ostródy, Otwocka, Pabianic, Piaseczna, Płocka, Radzymina, Rawy Mazowieckiej, Siedlec, Torunia, Turku, Warszawy, Wołomina i Zawiercia.
Organizatorem wydarzenia był prowadzony przez Kamila Chłopika Walhalla Fight Club Mińsk Mazowiecki. W rolę współorganizatorów rywalizacji wcielili się SP 4 i Miasto Mińsk Mazowiecki. Sponsorem głównym zawodów okazała się firma Styropmin (Strefa Ciepła). Rola pozostałych, niemniej ważnych, sponsorów przypadła Wiewióra handmade, Żłobek Jacek i Agatka, Artemida- Szkoła Rodzenia i Rehabilitacja, Adwrap-Drukarnia i Pracownia Reklamowa oraz
Nasze Ślubne. Patronat nad GP objęli Polski Związek Kickboxingu
i Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski. Sportowa impreza została dofinansowana ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.
Korzystając z okazji informujemy, że Walhalla Fight Club Mińsk Mazowiecki zaprasza zainteresowane osoby na zajęcia kickboxingu. Odbywają się one w pięciu grupach przeznaczonych dla osób początkujących z podziałem na kategorie wiekowe ćwiczących. Co więcej WFC Mińsk Mazowiecki prowadzi też zajęcia z MMA, Cross oraz co jest nowością kickboxingu dla kobiet.
O sobotnich zawodach można przeczytać też tutaj – https://www.facebook.com/204064016274645/posts/4218721138142226/?sfnsn=mo

 

Dodano: 27 kwietnia 2021 do kategorii Kickboxing

Dołącz do nas na instagramie!
error: Ta treść jest chroniona!!
Przejdź do paska narzędzi