Wisła nad Srebrną

Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Mazovii Mińsk Mazowiecki. W środę, 15 maja, czwartoligowa drużyna prowadzona przez Roberta Gójskiego, Waldemara Osicę i Roberta Stelmacha pokonała u siebie rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock 2:1 (1:1).Wydawało się, że dzięki szybko zdobytej bramce mamy ułożony mecz. Potem w pierwszej połowie trochę przysnęliśmy. Wobec tego mecz do końca był dla nas ciężki. O naszym ostatecznym zwycięstwie zaważyło nasze, większe od rywali, boiskowe doświadczenie – powiedział po zakończeniu spotkania jeden z trenerów Mazovii Robert Gójski. Dodajmy, że autorami bramek dla klubu znad Srebrnej byli Jewhen Romanow i Michał Bondara. Pierwszy z zawodników pokonał bramkarza płocczan już w czwartej minucie sportowej potyczki. Bramkostrzelny napastnik mińskomazowieckiego zespołu zdobył natomiast gola w pięćdziesiątej dziewiątej minucie rywalizacji. Wtedy to skutecznie egzekwował on rzut karny. O strzelenie bramki dla Wisły II pokusił się Kacper Kucharski. Siedem minut przez zakończeniem pierwszej połowy wykorzystał on jedenastkę. Za chwilę goście mieli świetną okazję do wyjścia na prowadzenie w meczu. Po dwóch uderzeniach zawodników z Płocka piłkę zatrzymała poprzeczka bramki strzeżonej przez Mateusza Łysika. Podstawowy skład Mazovii wyglądał tym razem następująco: Mateusz Łysik – Michał Herman, Jarosław Krajewski (k), Rafał Słowik, Dawid Matak, Bartosz Malesa, Alan Gańko, Jewhen Romanow, Janusz Nojszewski, Daniel Żurawski, Michał Bondara. Na ławce rezerwowych zasiedli na początku meczu Maciej Kowalski, Alan Grabek, Piotr Parobczyk, Marcin Kowalczyk, Mateusz Janusiewicz, Jakub Teodorski i Jakub Zatorski.

Dodano: 5 stycznia 2020 do kategorii Piłka nożna