Z kolędami w tle

W niedzielę, 9 grudnia, w dębskiej hali sportowej z kolędami w tle oraz w świątecznych nastrojach rozegrana została ostatnia, finałowa odsłona tenisowych zmagań w ramach Powiatowego Cyklu Turniejów o Puchar Starosty Mińskiego.

Organizatorzy, Stowarzyszenie Sport4Kids przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim nie zawiedli. Zawody zgromadziły w sumie ponad 120 zawodników z najróżniejszych stron naszego powiatu. „Za sterami turnieju” zasiadła niezawodna Kasia Gańko – sędzia główny sobotnich zawodów, radna powiatu mińskiego, a na co dzień instruktorka w dębskiej sekcji tenisa stołowego. Na zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej z siedmiu kategorii czekały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dla najmłodszych uczestników tenisowych rozgrywek organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale za udział w zawodach. Nagrody ufundowane zostały ze środków Gminy Dębe Wielkie oraz Powiatu Mińskiego. W kategorii dzieci urodzonych w latach 2010 – 2013 złoto zgarnął Hubert Dybikowski z Grzebowilka. Wśród chłopców z roczników 2007 – 2009 puchar za pierwsze miejsce powędrował do Macieja Michalika. W kategorii dziewcząt urodzonych w latach 2007 – 2009 najlepsza okazała się Oliwia Zawadka. Katarzyna Purgał po raz kolejny udowodniła, że potrafi grać w ping ponga i to ona zwyciężyła w kategorii dziewcząt z klas VII – VIII szkół podstawowych. Puchar za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii młodzieżowców wywalczył Igor Kurzyp. Rakietą numer jeden w kategorii open kobiet po raz kolejny została Agata Kwiatkowska z Żakowa. Kategoria open mężczyzn zawsze budziła najwięcej emocji. Tym razem Artur Kasprzak z Mińska Mazowieckiego udowodnił, że jest w formie i to on stanął na najwyższym stopniu podium. Zwycięzcom trofea wręczali Starosta Miński Antonii Antoni Jan Tarczyński, wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, radna Rady Powiatu Mińskiego Katarzyna Gańko oraz dyrektor GOSiR w Dębem Wielkim Rafał Wtulich. Podczas ceremonii rozdania nagród nie mogło zabraknąć oswojonego smoka ze Studium Języków Obcych z Mińska Mazowieckiego – partnera imprezy. Pamiątkowe statuetki trafiły również do najmłodszej uczestniczki niedzielnego turnieju Kamili Kaim z Wiśniewa oraz najbardziej doświadczonego zawodnika, czyli do Mladena Tomina, rocznik 1956, z Mińska Mazowieckiego. Tradycyjnie już podczas ostatniego turnieju działała kawiarenka, w której każdy zawodnik mógł uzupełnić spalone kalorie. Za zorganizowanie poczęstunku podziękowania kierujemy w stronę rodziców dębskiej sekcji tenisa stołowego oraz pani trener Katarzynie Gańko. Dziękujemy także Gabrieli Trochimiuk za uwiecznienie naszych zawodników migawką obiektywu oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację zawodów.

dziękujemy za przesłanie relacji i zdjęć dyrektorowi GOSiR w Dębem Wielkim Rafałowi Wtulichowi.

Dodano: 8 lipca 2020 do kategorii Tenis stołowy