Zagrali i pomogli

Zainteresowanie siatkówką w powiecie mińskim jest duże, co potwierdzają powyższy fakt organizatorzy Charytatywnego Turnieju Siatkarskiego Gramy i Pomagamy. Turniej został rozegrany w dębskiej hali sportowej w niedzielę 15 grudnia 2019 r. Miejsca do udziału w rozgrywkach rozeszły się błyskawicznie i na blisko trzy tygodnie przed imprezą lista startowa została zamknięta. Aż 16 drużyn z najróżniejszych części Mazowsza rywalizowało w ramach tegorocznych zawodów. Gra toczyła się od wczesnych godzin na trzech boiskach pod okiem licencjonowanych sędziów oddelegowanych na tę uroczystość z Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Kilka minut po godzinie 18 wszystko było już jasne… . Tuż za podium uplasował się zespół OSA Łomianki. Ekipa Bajabongo zajęła III miejsce w turnieju. Po emocjonującym finale zespół No Name z Kobyłki musiał uznać wyższość drużyny Trochę Bieda Team z Warszawy i to Ci drudzy wysoko wznosili puchar za zajęcie I miejsca. Tradycyjnie już organizatorzy przyznali szereg nagród indywidualnych. O tym, że siatkówka jest grą całego życia, swą postawą przekonywali: 16-letni Wiencławek Gracjan (zawodnik: Golden Boys) oraz Przybytniak Marek (gracz Halinów Team, rocznik: 1961). Obaj Panowie z rąk organizatorów odebrali pamiątkowe statuetki. Statuetkę zgarnęła również najlepsza zawodniczka turnieju, którą została Sienkiewicz Ania (kapitan No Name Team) oraz najbardziej wartościowy zawodnik niedzielnych zawodów, Rowiński Przemysław (Trochę Bieda Team). Poza sportowym wymiarem zawodów, celem imprezy była zbiórka środków na pomoc w leczeniu wielokrotnego mistrza świata w kick-boxingu Marka Piotrkowskiego. Siatkarze po raz kolejny pokazali jak wielkie mają serca. W ramach organizacji turnieju zebrano 2550 zł. Powyższa kwota w całości została przekazana na subkonto naszego Mistrza do Fundacji Silny Oddech. Za pomoc przy organizacji imprezy dziękujemy: Świerczyńskiemu Jakubowi oraz Pędowskiemu Łukaszowi- sędziom stolikowym niedzielnych zawodów. Podziękowania należą się także Trochimiuk Gabrieli, która uwieczniła naszych zawodów migawką aparatu.

dziękujemy za przesłanie relacji i zdjęć dyrektorowi GOSiR w Dębem Wielkim Rafałowi Wtulichowi.

Dodano: 8 lipca 2020 do kategorii Siatkówka mężczyzn