Zagrali w Cygance

O tym, że w gminie Dębe Wielkie fanów piłki nożnej nie brakuje wiedzą wszyscy. W piątek, 18 września, w sportowej rywalizacji udział wzięły dzieci oraz młodzież z dębskich podstawówek. To wszystko za sprawą organizacji już trzeciej edycji Gminnego Turnieju Piłki Nożnej, który rozegrany został na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki o w Cygance. Organizatorami zawodów był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim oraz Szkoła Podstawowa w Cygance.

W rozgrywkach uczestniczyło blisko 90-tka młodych piłkarzy, podzielonych na 9 drużyn, która rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych. Rozgrywki odbywały się pod czujnym okiem licencjonowanego sędziego Piotra Zwolińskiego. Jako pierwsi na boisko wyszli najmłodsi uczestnicy turnieju, zawodnicy z roczników 2011-2013. Po zaciętej rywalizacji brąz zdobyli gospodarze turnieju Szkoła Podstawowa w Cygance. Srebro zwisło na szyjach zawodników z Podstawówki w Rudzie, a w geście zwycięstwa puchar wysoko wznosili zawodnicy z Dębego Wielkiego. Organizatorzy przyznali też szereg nagród indywidualnych. Pamiątkowe statuetki trafiły do: najmłodszego uczestnika turnieju, ośmioletniego Jana Krasuskiego (S.P. Ruda). Julii Pszczółkowskiej (S.P. Cyganka), najlepszej bramkarki oraz najlepszego zawodnika rozgrywek, którym został w tej kategorii wiekowej Krzysztof Chróścik (S.P. Dębe Wielkie).
W kategorii dzieci ze Szkół Podstawowych z kl. IV-VI na wyróżnienie zasługuje drużyna dziewcząt z Dębego Wielkiego, która bez wątpienia udowodniła niedowiarkom, że piłka nożna to nie jest męski sport. Z rąk organizatorów nagrodzona wyróżnieniem i głośno oklaskiwana przez trzymających kciuki kolegów. W klasyfikacji generalnej w tej kategorii na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Rudy. Na środkowej lokacie uplasowali się gospodarze- zespół z Cyganki, a na najwyższym stopniu podium po raz kolejny stanęli adepci Szkoły Podstawowej z Dębego Wielkiego. Najbardziej wartościowym graczem w tej kategorii wiekowej został Kacper Jackiewicz (S.P. Dębe Wielkie), a najlepszym bramkarzem została ponownie dziewczyna – Alicja Nita ( S.P. Cyganka). Wśród zawodników z urodzonych w latach: 2005-2007 drugie miejsce zajęła drużyna z Cyganki, która musiała uznać wyższość piłkarzy z Dębego Wielkiego.
Wszyscy uczestnicy piątkowych zawodów z rąk organizatorów oraz zaproszonych gości otrzymali pamiątkowe upominki. Puchary, medale oraz statuetki zwycięzcom wręczali: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cygance Małgorzata Wachowicz oraz Dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich.
Za pomoc przy organizacji zawodów dziękujemy Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim w osobie Tomasza Paudyny- partnerowi zawodów.
Rozegranie turnieju na terenie Szkoły Podstawowej w Cygance zbiegło się w czasie z oficjalnym otwarciem nowego placu zabaw z elementami siłowni plenerowej, który już z początkiem września wzbogacił przestrzeń rekreacyjno- sportową w Szkole Podstawowej w Cygance. Tych, którzy wyczekują okazji do rewanżu, informujemy-trenujcie. Kolejne sportowe zawody dla najmłodszych odbędą się podczas ferii 2021 w hali sportowej w Dębem Wielkim w ramach Otwartego Turnieju Piłki Nożnej Halowej dla dzieci i młodzieży. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność, zwycięzcom gratulujemy.
Poniżej publikujemy oficjalne wyniki zawodów:
I. Dzieci z S.P. z kl. I-III (rocznik 2011- 2013)
1. S.P. Dębe Wielkie
2. S.P. Ruda
3. S.P. Cyganka
II. Dzieci z S.P. z kl. IV-VI (rocznik: 2008- 2010)
1. S.P. Dębe Wielkie
2. S.P. Cyganka
3. S.P. Ruda
III. Młodzież z S.P. z kl. VII-VIII (rocznik: 2005- 2007)
1. S.P. Dębe Wielkie
2. S.P. Cyganka
dziękujemy za przesłanie relacji i zdjęć dyrektorowi Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim Rafałowi Wtulichowi.

 

Dodano: 30 marca 2021 do kategorii Sport szkolny

Dołącz do nas na instagramie!
error: Ta treść jest chroniona!!
Przejdź do paska narzędzi