Złota jesień tenisistów

Sobota, 26 września, z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w pierwszej odsłonie szóstego już Cyklu Powiatowych Turniejów. Mimo pięknej złotej jesieni, która w sobotę malowała się za oknem, blisko sześćdziesięciu zawodników z różnych zakątków naszego powiatu, wybrało rozgrywki tenisa stołowego i stawiło się w dębskiej Hali Sportowej.

Patronat nad tym wydarzeniem objął tradycyjnie wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski. Organizatorem tegorocznych zmagań jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim. Sędzią głównym zawodów była p. Katarzyna Gańko. Koordynatorem turnieju był Dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich.
W pierwszym starciu Powiatowego Cyklu Turniejów w Tenisie Stołowym zawodnicy rywalizowali aż w siedmiu kategoriach. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii nagradzani byli pamiątkowymi dyplomami oraz pucharami. Trofea zwycięzcom wręczali: radna powiatu mińskiego, instruktorka w dębskiej sekcji tenisa stołowego Katarzyna Gańko oraz dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich. Ponadto organizatorzy nagrodzili pamiątkowymi statuetkami: 7 letniego Macieja Szwaczkiewicza (ucznia S.P. w Cygance) , który został najmłodszym uczestnikiem zawodów oraz p. Tomina Mladena (mińszczanin, rocznik 1956), któremu przypadł tytuł najbardziej doświadczonego zawodnika turnieju. Najmłodsi uczestnicy sobotnich zmagań nagrodzeni zostali również medalami za udział w rozgrywkach. Trofea zostały zakupione ze środków Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który aktywnie w gminie Dębem Wielkim działa już od blisko 4 lat. Organizatorów cieszy fakt, że mimo wielu przeciwności chętnych do gry w popularnego „ping ponga” nie brakuje, a reprezentowany przez nich poziom jest coraz wyższy.
W tym turnieju na podium stanęli:
I. Kat. Dzieci ze S.P. z klas I-III
1. Kaim Kamila – S.P. Wiśniew
2. Kaim Andżelika – S.P. Wiśniew
3. Szwaczniewicz Jakub – S.P. Cyganka
II. Kat. Chłopcy ze S.P. z klas IV- VI
1. Wojnar Kajetan- S.P. Dębe Wielkie
2. Wocial Jakub- S.P. Wiśniew
3. Puławski Artur – S.P. Wiśniew
III. Kat. Dziewczęta z S.P. z klas IV – VI
1. Sadowska Oliwia- S.P. Wiśniew
2. Purgał Weronika – S.P. Wiśniew
3. Drzazga Julia – S.P. Wiśniew
IV. Kat. Chłopcy ze S.P. z kl. VII – VIII
1. Chmielewski Filip
2. Woźnica Mateusz
3. Muracki Kacper
V. Kat. Dziewczęta ze S.P. z kl. VII- VIII
1. Purgał Katarzyna – S.P. Mistów
2. Płatek Natalia – S.P. Latowicz
VI. Kat. OPEN Kobiet
1. Bielawna Bernadetta – Mińsk Mazowiecki
2. Żórawska Natalia- Mińsk Mazowiecki
3. Druzic Anna – Cyganka
VII. Kat. OPEN Mężczyzn
1. Kasprzak Artur – Mińsk Mazowiecki
2. Kostanty Janusz – Wielgolas
3. Świątek Przemysław – Budy Barcząckie
dziękujemy za przesłanie relacji i zdjęć dyrektorowi Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim Rafałowi Wtulichowi

 

Dodano: 30 marca 2021 do kategorii Tenis stołowy

Dołącz do nas na instagramie!
error: Ta treść jest chroniona!!
Przejdź do paska narzędzi