Zwycięskie Jabuszka

Sobota, 11 stycznia 2020 roku, ten dzień na długo pozostanie w sercach i pamięci wszystkich tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w czwartej edycji Siatkarskiego Turnieju Wielkich Serc. Zawody organizowane przez Dębski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Sztab WOŚP Dębe Wielkie. Impreza po raz kolejny przyciągnęły tłumy zawodników i kibiców. 

To wszystko po to, aby wesprzeć zbiórkę środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Siatkarze nie zawiedli, 16 drużyn od wczesnych godzin porannych, na trzech boiskach walczyło o miano tej najlepszej. Koordynatorem i pomysłodawcą zawodów był dyrektor GOSiR Rafał Wtulich, który zasiadł za sterami turnieju. Zawody odbywały się pod czujnym okiem sędziów: Marcina Sokołowskiego, Rafała Płatka, Darka Mirosa oraz Marka Wiśniewskiego. Emocji na boiskach nie brakowało, często o wyniku całych spotkań decydowały pojedyncze punkty. Kilkukrotnie konieczne było rozegranie tie-break’a. Mimo, że zawodnicy na boisku nie szczędzili potu i łez walcząc o każdy punkt, rozgrywki przebiegły w rodzinnej atmosferze. Nie obyło się bez niespodzianek. O tym, że sport jest nieprzewidywalny, boleśnie przekonali się obrońcy zeszłorocznego tytułu, zawodnicy Warszawskiej „Riviery”. Już w ćwierćfinałach musieli uznać wyższość Mińskiej Mirabelki i znaleźli się poza turniejem. Tuż za podium uplasował się zespół Oli Smugi „Wesoła Zbieraninka”. Trzecie miejsce wywalczyli „Akademicy” reprezentujący barwy Halinowa. Srebro zdobyli adepci Mińskiej Mirabelki. W tym roku niezatrzymania była drużyna Warszawskich „Jabuszek” i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium. Organizatorzy, tradycyjnie już pamiątkowymi statuetkami nagrodzili: najmłodszego uczestnika sobotnich rozgrywek-piętnastoletniego Franka Mirosa oraz najbardziej doświadczonego zawodnika turnieju, którym został Sebastian Kobza. O tym, że kobiety to nie jest wcale słaba płeć, postawą na boisku przekonywała niedowiarków Karina Jakuć– najlepsza zawodnicza zawodów, która także zgarnęła pamiątkową statuetkę.
Najbardziej wartościowym graczem sobotniego turnieju został Maciej Okrzeja. W tym roku nagrodą specjalną gracza fair play otrzymał Wojciech Chomicz. Zwycięzcom nagrody wręczyli dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich wraz z szefową dębskiego Sztabu WOŚP Anną Piotrkowicz. Medale oraz puchary ufundowane zostały ze środków Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim. Siatkarze pokazali jak ogromne mają serca. Z opłaty wpisowej udało się zebrać 1800 zł. Wszystkie środki zebrane z organizacji zawodów zostały przekazane do puszki Szefowej Dębskiego Sztabu WOŚP- Anny Piotrkowicz.
Za pomoc przy organizacji imprezy dziękujemy: Darkowi Mirosowi, pod którego czujnym okiem rozgrywały się zawody. Gabrieli Trochimiuk, która uwieczniła naszych graczy migawką aparatu. Jakubowi Świerczyńskiemu oraz Jakubowi Kowalczykowi – sędziom stolikowym.

dziękujemy za przesłanie informacji i zdjęć dyrektorowi GOSiR w Dębem Wielkim Rafałowi Wtulichowi.

Dodano: 14 lipca 2020 do kategorii Siatkówka mężczyzn

Dołącz do nas na instagramie!
error: Ta treść jest chroniona!!
Przejdź do paska narzędzi