You are here:  / Biuro i Biznes / Całe mieszkanie w deskach?

Całe mieszkanie w deskach?

Wybór materiałów wykończeniowych na podłogę nie jest proste. Zastanawiamy się, czy jednak poddać się trendom, jakie nas obowiązują, czy może jednak zrobić wszystko po swojemu. Oczywiście ta druga opcja jest rzeczywiście bardziej ciekawa i ekscytująca, więc należy wziąć to wszystko pod uwagę i wybrać dla siebie najbardziej komfortową opcję.

Zazwyczaj dzielimy swoje mieszkanie na powierzchnie, na których układami deski podłogowe i te, na których układamy gres czy kafelki albo terakotę. Należy zatem koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę, a na pewno wiele na tym zyskamy i zapewnimy sobie najlepsze opcje do wykorzystania w takim momencie. Dzisiaj jednak nie musimy się trzymać standardów, jakie wyznaczają nam kładzenie kafelek w łazience, kuchni i zazwyczaj także w przedpokoju, a w pokojach dziennych i sypialniach kładzenie paneli podłogowych. W związku z tym należy koniecznie odrzucić takie schematy i stworzyć dla siebie coś zupełnie innego.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by całe nasze mieszkanie było wypełnione drewnianą powierzchnią. Trzeba tylko pamiętać o tym, że najlepiej do takich pomieszczeń jak łazienka, kuchnia, a nawet przedpokój, najlepiej zastosować specjalne wodoodporne i solidne panele fornirowane czy inne specjalnie przeznaczone do takich powierzchni. Są one znacznie bardziej trwałe na ścieranie i jednocześnie odporne na wilgoć i wyższą temperaturę. Można zatem bez obaw je użytkować i cieszyć się deskami wszędzie, gdzie tylko chcemy je widzieć. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować deski podłogowe w każdym swoim wnętrzu. Trzeba tylko wybrać odpowiedni gatunek i jakość.