You are here:  / Biuro i Biznes / Creeper, Enderman i spółka czyli zeszyty z Minecraft’a

Creeper, Enderman i spółka czyli zeszyty z Minecraft’a

Creeper, Enderman i spółka czyli zeszyty z Minecraft’a

zeszyty minecraft, creeper, enderman, moby, diy, zrob to sam, notebook

Mój syn może godzinami grać w Minecraft’a… jeśli tylko mu na to pozwolę.

Jeśli też masz w domu małego fana Minecrafta, który właśnie wybiera się do szkoły lub po prostu potrzebuje nowego zeszytu to dobrze trafiłeś! Pokażę Ci jak w prosty sposób przygotować zeszyty, które zachwycą Twoje dziecko.

Poziom trudności: Łatwy

Koszt jednego zeszytu: około 5 zł (koszt zeszytu + koszt papierów kolorowych)

Do zrobienia zeszytów użyliśmy:

Zeszytów o okładkach w jednolitym kolorze. Można również okleić zeszyt, który ma kolorową okładkę odpowiednio dużym kawałkiem papieru samoprzylepnego (u nas tak powstał zeszyt z diamentowym kilofem).
Zeszytu papierów kolorowych samoprzylepnych (koniecznie samoprzylepne! wykonanie zeszytów będzie prostsze, a efekt końcowy lepszy niż w przypadku użycia zwykłych wycinanek).
Nożyczek.
Ołówka i linijki.

Sposób 1: Wystarczy na odwrotnej stronie kolorowego papieru samoprzylepnego za pomocą linijki i ołówka narysować odpowiednie kształty, a następnie je wyciąć. Ich naklejanie proponuję rozpocząć od centralnego elementu np. nos u Steva, który będzie stanowił punkt odniesienia dla reszty pracy.

Sposób 2: Jeśli uważasz, że nie poradzisz sobie samodzielnie z odwzorowaniem właściwych proporcji poniżej załączam szablon który pomoże Ci w przygotowaniu zeszytu z Creeper’em i Enderman’em. Wydrukuj je i wytnij kształty z szablonów. Zwróć uwagę, że na szablonach zaznaczyłam odpowiednie kolory papierów, których należy użyć. Wycięty szablon przyłóż do lewej (białej) strony papieru samoprzylepnego, a następnie odrysuj i wytnij potrzebny kształt. Następnie przyklej wycięte elementy.