You are here:  / Porady / Mini rolety Rumia

Mini rolety Rumia

Jak wybrać rolety?

Okna są bardzo ważnym elementem każdego domu. Umożliwiają dostęp światła słonecznego do wnętrza pomieszczenia. Jednak czasem istnieje potrzeba ograniczenia dostępu światła. W godzinach wieczornych okno umożliwia łatwy podgląd oświetlonego pomieszczenia z zewnątrz. Warto więc zadbać o instalację, która umożliwia szybkie zasłonięcie okna. Dobrym pomysłem mogą być tutaj rolety.

Jak wybrać rolety?

Wybór rolety może być skomplikowanym zadaniem. Do dyspozycji jest wiele wzorów i kolorów. Jednak przed wyborem kolorystyki rolety należy zmierzyć okno. Ważna jest szerokość oraz wysokość ramy okna. Wieszak rolety powinien zapewnić całkowite zasłonięcie okna. Musi być więc nieco dłuższy od szerokości szyby. Podczas mierzenia wysokości należy zadbać, żeby rolety nie opadała na parapet i żeby zasłaniała całą powierzchnię okna. Zebranie właściwych wymiarów to pierwszy krok do zamówienia rolety.

Gdzie kupić rolety?

Rolety możemy kupić w wielu miejscach. Znajdziemy je między innymi w marketach budowlanych. Jednak zakup gotowej rolety może być czasochłonny. Nie znajdziemy łatwo rolety na okno o nietypowych rozmiarach. Warto więc sprowadzić rolety na zamówienie. Nie jest to drogie rozwiązanie. Dodatkowo, możemy również zamówić mini rolety Rumia na okna o mniejszych rozmiarach. Warto pamiętać również o mniejszych oknach, które mogą znajdować się na przykład w dachu. Są one również dostarczycielem naturalnego światła. Rolety na zamówienie będą dopasowane kolorystycznie do wszystkich pomieszczeń.