You are here:  / Biuro i Biznes / Tworzenie stron www i aplikacje internetowe

Tworzenie stron www i aplikacje internetowe

Kreacja witryny to wyzwanie, którego istotą jest wywalczenie sobie dobrego miejsca w wirtualnym tłumie realnej konkurencji. Bez planu sprytnego i przemyślanego zarazem się nie obejdzie. Tworzenie stron www jest więc z jednej strony działaniem czysto technicznym, bo przecież jego rezultatem jest gotowy produkt – witryna, z drugiej natomiast wyrafinowaną strategią wyrabiana pozycji na rynku, budowy wizerunku i marki oraz przyciągania klientów i budowy ich lojalności.

Naturalnie, skoro nikt z nas nie jest idealny, to i owoce ludzkiej pracy nie są takie. Nietuzinkowa i skuteczna strona internetowe to pewien ideał. Firmy informatyczne oferujące tworzenie stron internetowych traktują go jak króliczka, którego ostatnio bardzo zapalczywie i przyznam – skutecznie gonią.

Tak więc profesjonalne tworzenie stron www to przede wszystkim nowoczesny, niebanalny projekt graficzny. Doskonale będzie, jeśli o krok wyprzedzi trendy panujące na rynku, ponieważ wówczas ma szansę wzbudzać wielkie zainteresowanie wśród grupy docelowej oferty danej witryny. Nowatorskie rozwiązania w zakresie estetyki wizualnej są tu bardzo pożądane. Dalej istotne miejsce zajmuje oprogramowanie strony internetowej, a w tym także aplikacje internetowe, w jakie witryna zostaje wyposażona. Witryna tworzona na wysokim poziomie jest także otaczana profesjonalną opieką techniczną, obejmującą kwestie bezpieczeństwa danych, bezawaryjnego działania, pozycjonowania witryny oraz jej aktualizowania.

Co do aplikacji internetowych, trzeba wiedzieć, że podmioty których domeną jest tworzenie stron www regularnie oferują nowe rozwiązania w tym zakresie. Warto podkreślić, że najczęściej są one tworzone lub dopasowywane ściśle do potrzeb klienta oraz grupy docelowej witryny.

Wśród aplikacji internetowych, które mają bardzo znaczący wpływ na pozycję danej firmy w internecie, a które z powodzeniem mogą zostać włączone do danej strony wymienia się m.in.:

aktualizator on-line – umożliwia szybką aktualizację treści oferty zawartej na stronie;

formularz pocztowy – dzięki niemu nasi klienci mogą nas szybko o coś zapytać, bez konieczności uruchamiania programu pocztowego;

moduły doradcze i ekspertowe – ułatwiają naszym klientom wybór odpowiedniego produktu lub usługi. Poza tym rozbudowane moduły, gdzie internauci mogą znaleźć wartościowe wskazówki stanowią dodatkowy powód do odwiedzania naszej witryny;

newsletter – w myśl zasady, że im więcej kanałów komunikacji z klientem, tym lepiej usługa newsletter pomaga nam w utrzymywaniu raz nawiązanego kontaktu oraz w zachęcaniu adresata do odwiedzenia witryny w związku z przygotowaną właśnie ofertą;

forum – dzięki niemu użytkownicy witryny mogą się ze sobą konsultować (wymieniać uwagi, dzielić się spostrzeżeniami itp.). Jest to dobre narzędzie do tego, by poznać preferencje internautów odwiedzających naszą witrynę i w rezultacie dopasować ją do potrzeb rynku. Ponadto fakt rejestracji na forum i pisania na nim skłania do systematycznych odwiedzin na stronie.

Firmy informatyczne oferujące tworzenie stron www oraz specjaliści od e-marketingu ostatnimi czasy bardzo doceniają moc aplikacji internetowych. Te proste rozwiązania usprawniają dzianie witryny, ułatwiają kontrolę tego co dzieje się w jej obrębie oraz, co chyba najważniejsze są w stanie przyciągnąć internautów i zatrzymać ich na dłużej.